Lesznowskie Koło Emerytów zaprasza

ostatnia zmiana: 19.04.2019
 
Życzenia Wielkanocne

Zdrowych i pogodnych 

Świat Wielkanocnych

 życzą: 

Przewodnicząca i  Zarząd 

Lesznowskiego Koła Emerytów i Rencistów


 

Weekend na ludowo

6 kwietnia 2019 r. członkowie oraz sympatycy Lesznowskiego Koła Emerytów i Rencistów mieli przyjemność gościć w Mateczniku Mazowsza.  W siedzibie zespołu w Otrebusach, od lat w okresie przedświątecznym organizowany jest ogólnopolski kiermasz wielkanocny. Cudowne i kolorowe stoiska wystawców kusiły gości. Każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Przed koncertem mieliśmy okazję spacerować po zrewitalizowanym niedawno, Parku Karolin. O godz 18 tej uczestniczyliśmy w koncercie Zespołu Mazowsze pt. "Kalejdoskop Barw Polski". Był to dla nas miło spędzony czas, w sobotnie popołudnie. Dziękujemy organizatorom. 

 


Koncert z okazji Dnia Kobiet

Dnia 16.03.2019 r członkowie Lesznowskiego Koła Emerytów i Rencistów bardzo licznie uczestniczyli w pięknym koncercie Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. Towarzyszył nam cudowny nastrój. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor GOK w Lesznie za zorganizowanie koncertu i za smaczny poczęstunek.


 


Tłusty Czwartek

Powiedział nam Bartek,

że dzis Tłusty Czwartek,

a Bartkowa uwierzyła,

dobrych pączków nasmażyła

- to staropolskie przysłowie doskonale oddaje przesąd funkcjonujący dawniej w tym dniu, ze kto nie zje ani jednego paczka, temu dobrze sie nie wiodło. A że jesteśmy przesądni ,to Lesznowskie Koło Emerytów i Rencistów zorganizowało z tej okazji miłe spotkanie integracyjne . W dniu 3.03.2019 w GOK w Lesznie zajadalismy się smacznymi pączkami i faforkami Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę.


Bal z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dnia  20.01.2019 r. w swietlicy w Lesznie odbyl sie bal z okazji Dnia Babci i Dziadka. Organizatorem imprezy bylo Lesznowskie Kolo Emerytow i Rencistow. Goscie swietnie  bawili sie przy  dobrej muzyce i smacznym poczestunku . Cala uroczystosc przebiegala w miłej i rodzinnej atmosferze. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziekujemy.

koło emerytów i rencistów

Lesznowskie koło emerytów


 

 

Bal Babci i Dziadka w Świetlicy w Lesznie

27 stycznia w Świetlicy w Lesznie babcie i dziadkowie świętowali swój dzień. Zorganizowaną przez Koło nr 5 Emerytów i Rencistów zabawę poprowadził didżej. W trakcie imprezy zostali wybrani królowa i król parkietu. Doskonały klimat imprezy sprawił, że spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Członkowie koła z Leszna serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego spędzania czasu. Kontakt 608 391 091
Dzień Seniora 2016

Podczas uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Seniora 22 października 2016 roku Przewodnicząca Koła nr 5 w Lesznie Elżbieta Braun została odznaczona medalem za zasługi i wieloletnią działalność w kole. 

fot. z archiwum Elżbiety Braun

fot. Paweł Tuszyński

Ostatki 2014

W dniu 01.03.2014 w Świetlicy w Lesznie spotkali się członkowie Koła. Na tradycyjnym spotkaniu ostatkowym, w spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście z Zarządu Rejonowego z Warszawy. W spotkaniu towarzyszyła wspólna zabawa oraz dobry nastrój. Odbyły się również występy grupy artystycznej "Wesołe Wdówki" z Józefowa. Bal 2014W dniu 18.01.2014r. , jak co roku Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lesznie zorganizowało bal Babci i Dziadka. W balu wzięli udział członkowie koła w Lesznie, mieszkańcy Leszna oraz członkowie zaprzyjaźnionych kół z Błoniai Ożarowa Maz.

Dzień Seniora

W dniu 5 października 2013r., z okazji Dnia Seniora w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznie, odbyło się spotkanie członków lesznowskiego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zaproszeni goście bawili się przy koncercie pt. "Przeboje XX wieku", zorganizowanym przez Panią Krystynę Ziubińską - Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, za który to występ, seniorzy serdecznie dziękują. Na zakończenie uroczystości odbył się występ chóru Ballada.


 


Bal Babci i Dziadka

Dnia 19 stycznia 2013 roku w Świetlicy w Lesznie odbył się uroczysty Bal z okazji Dnia Babci i Dziadka, zorganizowany przez Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów z Leszna. Na przybyłych seniorów czekały liczne zabawy, konkursy i atrakcje. Babcie i Dziadkowie świetnie się bawili przy dźwiękach dobrej muzyki. Tego dnia wszystkie troski i zmartwienia odłożono na bok, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Cała uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Natomiast 09 lutego 2013r roku członkowie Koła, tradycyjnie jak co roku, przebrani w różne stroje, spotkali się na ostatkach. Spotkaniu towarzyszyły wspólna zabawa, dobry nastrój, konkursy oraz występy artystyczne.


 


Lesznowskie Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów

Od około 5 lat, na terenie naszej gminy, działa Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, które skupia obecnie 74 członków. W ciągu minionej kadencji Koło zorganizowało wiele wycieczek, między innymi: Palmiry (złożenie kwiatów na mogiłach żołnierzy), Płock (zwiedzanie Kościoła Mariawitów), Warszawa (Zamek Królewski, Stare Miasto), Powsin (Ogród Botaniczny), Toruń (zabytki), Kazimierz Wielki (zabytki, przejażdżki bryczką, wycieczka statkiem po wiśle), Wilno, Grodno (zwiedzanie), Wrocław (Panorama Racławicka), Praga – Wiedeń – Bratysława (zwiedzanie), Góry Świętokrzyskie, Wieliczka – Kraków – Zakopane (zwiedzanie), Wesele Kurpiowskie (Kadzidło), Wyjazd na występy zespołu Mazowsze, Łowicz – Nieborów (zwiedzanie), Grabarka – Drohiczyn (zwiedzanie), Kielce (zwiedzanie, dąb Bartek, Święty Krzyż) oraz spotkań: tłusty czwartek, Święto Kobiet, spotkanie wielkanocne, spotkanie wigilijne, spotkanie przy ognisku, spotkanie Andrzejkowe w Kamieńczyku, Bal Babci i Dziadka.

Lesznowskie Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów współpracuje z innymi terenowymi Kołami - z Błonia, Borzęcina, Ożarowa Mazowieckiego. Należy również dodać, że 28 członków śpiewa w gminnym Chórze „Ballada”.

Podczas zebrania, które odbyło się w dniu 03.11.2012r. wybrano nowy zarząd Koła. Przewodniczącą została Pani Elżbieta Braun (tel.: 660 325 133), zastępcą Pan Andrzej Kacprzak (tel.: 669 230 744), Skarbnikiem Pani Bogumiła Gawrońska, członkowie to: Pani Danuta Piotrowska oraz Pani Zofia Kostecka.

Lesznowskie Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów, serdecznie zaprasza wszystkich do współpracy.

6 kwietnia 2019r członkowie oraz sympatycy Lesznowskiego Koła Emerytów i Rencistów mieli przyjemność gościć w Mateczniku Mazowsza 

W siedzibie zespołu w Otrebusach ,od lat w okresie przedświątecznym organizowany jest ogólnopolski kiermasz wielkanocny .

Cudowne i kolorowe stoiska wystawców kusiły gości.

Każdy mógł znaleźć cos dla siebie .

Przed koncertem mieliśmy okazję spacerować po zrewitalizowanym niedawno , Parku Karolin.

O godz 18 tej uczestniczyliśmy w koncercie Zespołu Mazowsze pt. "Kalejdoskop Barw Polski".

Był to dla nas miło spędzony czas, w sobotnie popołudnie .

Dziękujemy organizatorom .

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010